Hoş Geldiniz | 28 Eylül 2023 Perşembe

BİLGİ YARIŞMASINDA ŞAMPİYON BELLİ OLDU

08 Nisan 2014 Salı 10:08:22 ÖÖ 2145 kez okundu.

Okulumuzda 5-7 Nisan 2014 tarihleri arasında “Çerkezköy Geneli İlkokullar Arası Bilgi Yarışması” düzenlendi. 10 okulun katıldığı bu yarışmada okullar ilk olarak eleme gruplarında mücadele ettiler.  Eleme grubu yarışmaları 5 Nisan 2014 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Saat 10.00’da yapılan birinci grup elemelerinde Gaziosmanpaşa Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Dinçer Ersoy İlkokulu, İnci Narin Yerlici İlkokulu, Raif Dinçkök İlkokulu ve Tepe İlkokulu yarıştı. Yarışmanın başından sonuna üstünlüğü kimselere bırakmayan Raif Dinçkök İlkokulu sorulan 25 sorunun 23 tanesine doğru cevap vererek 230 puan aldı ve birinci olarak final grubuna kalmaya hak kazanan ilk okul oldu.

Saat 13.00’te gerçekleştirilen ikinci grup elemelerinde Kızılpınar 125.Yıl İlkokulu, Veliköy İlkokulu ve 75.Yıl İlkokulu yarıştı. Bu grupta özellikle Veliköy İlkokulu ve 75.Yıl İlkokulu arasında kıyasıya bir birincilik mücadelesi yaşandı. 24.soruya kadar başa baş giden mücadelede 75.Yıl İlkokulu bu soruda hata yaptı. Rakibinin hatasını çok iyi değerlendiren ve son soruyu da doğru cevaplandıran Veliköy İlkokulu 240 puanla final grubuna kalmaya hak kazanan ikinci okul oldu.

Üçüncü grup mücadelesi ise saat 15.00’te gerçekleştirildi. Kızılpınar İlkokulu, Özel İdare İlkokulu ve Fevzipaşa İlkokulu’nun yarıştığı bu mücadeleyi baştan sona üstünlüğü kaptırmayan Fevzipaşa İlkokulu kazandı. 240 puanla yarışmayı kazanan Fevzipaşa İlkokulu böylece final grubuna kalmaya hak kazanan son okul olmuş oldu. Grup elemelerinde yarışan ve finale kalamayan okullara okul idarecilerimiz tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Heyecanın ve çekişmenin yaşandığı final yarışması ise 7 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 14.00’te gerçekleştirildi. Finale kalan üç okulun öğrencilerinin, velilerinin, öğretmenlerinin ve okul idarecilerinin de hazır bulunduğu yarışma öncesi tüm okullar oldukça iddialıydılar.

Final yarışmamız saygı duruşu ve ardından müzik öğretmenimiz Sayın Gülben YİRMİBEŞLER’in yönetiminde okunan İstiklal Marşı ile başladı. Anaokulu/İlkokul müdürümüz Sayın Tuğba ZENGİNAL’ın açılış konuşmasının ardından jüri üyelerinin tanıtımı ile program devam etti. Yarışmamızın jüri üyeleri ortaokul/lise müdür yardımcı ve Türkçe öğretmeni Sayın Ömer KÜRKLÜ, yabancı diller bölüm başkanı ve İngilizce öğretmeni Sayın Özlem GÖKÇE, Matematik öğretmeni Sayın Özlem KÜÇÜKKISA, Sosyal Bilgiler öğretmeni Sayın Mehmet TÜRKMEN ve Fen Bilimleri öğretmeni Sayın Ali ALAN oldu. Jüri üyelerinin ardından finale kalan okulların öğrencileri tanıtıldı ve final yarışması başladı.

İlk bölümde öğrencilere 5 adet Türkçe sorusu soruldu ve bu sorularda hiçbir okul hata yapmayarak birinci bölümün ardından 50’şer puanı aldı.

İkinci bölümde sorulan Matematik soruları ile heyecan artmaya başladı. Doğru cevaplarla birlikte hatalarında yer aldığı bu bölümün ardından Fevzipaşa İlkokulu ve Veliköy İlkokulu 80 puanla birinciliği paylaşırken Raif Dinçkök İlkokulu 70 puanla onları takip etti.

Üçüncü bölümde sorulan sorularda rakiplerine oranla daha başarılı olan Fevzipaşa İlkokulu bu bölümde yer alan 5 soruya da doğru cevap vererek farkı açmaya başladı.

Aynı başarıyı dördüncü bölümde sorulan Fen ve Teknoloji sorularında da devam ettiren Fevzipaşa İlkokulu son bölüme büyük avantajla girdi. Son bölüme Fevzipaşa İlkokulu 170 puanla önde girerken, Veliköy İlkokulu 140 puanla ikinci ve Raif Dinçkök İlkokulu da 120 puanla üçüncüydü.

Heyecanın en üst noktaya tırmandığı son bölümde Fevzipaşa İlkokulu hata yapmadı ve final yarışmasını 220 puanla kazanarak birinci oldu. Veliköy İlkokulu 190 puanla ikinci olurken, Raif Dinçkök İlkokulu 160 puanla yarışmadan üçüncü ayrıldı.

Yarışmanın ardından ödül törenine geçildi. Üçüncü olan Raif DİNÇKÖK İlkokulu’na madalyalarını, plaketini ve ödüllerini okul müdürümüz Sayın Süleyman SEZGİN takdim ettiler. Ardından ikinci olan Veliköy İlkokulu’nun madalyaları, plaketi ve ödülleri verildi. Ödülleri Gülerçin Eğitim Kurumları Genel Müdürü olan kurucumuz Sayın Sait Bülent GÜLERÇİN tarafından verildi. Son olarak şampiyon okul olan Fevzipaşa İlkokulu’na madalyaları, plaket ve hediyeleri verildi. Şampiyon okula ödülleri, Kapaklı Kaymakamımız Sayın Aslı AYNAOĞLU KUZULU tarafından takdim edildi.

Ödül töreninin ardından da fotoğraf çekimi gerçekleştirildi. Şampiyon olamayan okullarımız buruk ama gurur dolu bir mutluluk yaşarken, şampiyon okul Fevzipaşa İlkokulu öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve velilerinin heyecanı, sevinci ve gururu görülmeye değerdi. Özel Çerkezköy Gülerçin İlkokulu olarak yarışmaya katılan tüm okullara teşekkür ediyor, yarışma boyunca gösterdikleri üstün başarı ve centilmence mücadelelerinden dolayı hepsini tek tek tebrik ediyoruz.
 

 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ