Hoş Geldiniz | 16 Haziran 2024 Pazar

ÇERKEZKÖY’DE BİR İLK

17 Mayıs 2019 Cuma 14:45:44 ÖS 825 kez okundu.

Yabancı dil öğreniminin çocuklarımızın global bir dünyaya açılması için en önemli gereksinim olduğu gerçeğini büyük filozof Wittgenstein 'Dilimin sınırları dünyamın sınırları' diyerek ifade etmiştir. Yabancı dil öğrenimi kendi kültürünü dünya kültürleriyle beraber özümseyen çocuğumuzun bakış açısını zenginleştirir. Dil öğrenme sürecini eğlenceli ve yaratıcı bir hale getirmek ise en modern yöntem, teknik ve yaklaşımlarla mümkündür. Bu süreçte dünya standartlarına uygun ve uluslararası geçerliliği olan ölçme değerlendirme metodları ile doğru bir yol izlemek gerekir.

1850 yıllarından beri tüm dünya ülkelerine sınav hizmeti sunan Cambridge Üniversitesi'nin sınavlarına bugün 130 ülkeden her yıl 4 milyonun üzerinde aday katılır. Cambridge English Sınavları öğrencilerimizin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin tamamını ölçtüğü gibi soru çeşitleri ve içerikleri itibarıyla gündelik hayatla örtüşmüş geçerliliği ve kalitesi en yüksek ölçme değerlendirme araçlarıdır. Sınavların öğrenen üzerinde olumlu etki bırakması Cambridge Üniversitesi'nin en önemli hedefleri arasında yer alır
Cambridge Üniversitesi’nin 7-12 yaş grubuna sunduğu Young Learners (Starters, Movers, Flyers) Sınavları, öğrencilerimizi öğrenmeye teşvik edecek eğlenceli, ilgi ve ihtiyaçlarına hitap eden, etkinliklerle zenginleştirilmiş sınavlardır. Young Learners Sınavları ile oluşturduğu temeli akademik bir düzeye taşıyan KET (Key English Test),
PET (Preliminary English Test) ve FCE (First Certificate in English) Sınavları, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerimize dil öğrenme süreçlerinde adım adım gelişimlerini takip etme fırsatı sunar. KET, PET ve FCE Sınavları’nın Sertifikaları Türkiye’de ve dünyada pek çok üniversitede geçerli olduğu gibi uluslararası şirketler ve devlet kuruluşlarında da kabul edilmektedir. Cambridge Üniversitesi’nin tüm sınavları Avrupa Ortak Dil Çerçevesi (Common European Framework of Reference) kriterleri ile denkleştirilmiş sınavlardır.
Yabancı dil öğreniminin çocuklarımızın dünyaya açılması için en önemli gereklilik olduğu bilinciyle GÜLERÇİN KOLEJİ Cambridge English Sınavları Yetkili Merkezi British Side ile işbirliği yaparak öğrencilerimize bu sınavlara katılma ve dil seviyelerini uluslararası bir platformda değerlendirme olanağı sundu. 11.05.2019 tarihinde  gerçekleştirilen Cambridge sınavlarına Özel Gülerçin Koleji’nin ev sahipliği yapması yoğun ilgiyle karşılandı. Çerkezköy’de ilk defa gerçekleştirilen sınavlara ikinci defa ev sahipliği yapmak, öğrencilerin dil becerilerini sunabilecekleri fırsatlar tanımak oldukça gurur verici. Tüm yıl boyunca sınav için çalışmalar yapan yabancı dil zümresi öğretmenlerine, sınava giren tüm öğrencilerimize ve süreçte desteklerini esirgemeyen değerli velilerimize teşekkür ederiz.

 

ÖZEL GÜLERÇİN EĞİTİM KURUMLARI

FIRST IN ÇERKEZKÖY

The great philosopher Wittgenstein stated that foreign language learning is the most important requirement for the opening of our children to a global world by saying, as The limits of my language are the limits of my world. Yabancı Foreign language learning enriches the perspective of our child who integrates his / her own culture with world cultures. Making the language learning process fun and creative is possible with the most modern methods, techniques and approaches. In this process, it is necessary to follow the correct way with the internationally valid measurement and evaluation methods.

Today, more than 4 million candidates from 130 countries attend the examinations of the University of Cambridge, which has been providing exams to all the countries of the world since 1850. Cambridge English exams measure the whole reading, writing, listening and speaking skills of our students and they are the highest validity and quality measurement tools that overlap with daily life in terms of the types and contents of the questions. The positive impact of the exams on the learner is one of the most important goals of Cambridge University.

The Young Learners (Starters, Movers, Flyers) Exams, offered by Cambridge University to the 7-12 age group, are exams enriched by activities that address the fun, interests and needs of our students. KET (Key English Test), which brings the foundation that it has formed with the Young Learners Exams to an academic level,

The PET (Preliminary English Test) and FCE (First Certificate in English) Exams offer the opportunity for our secondary and high school students to follow their progress in their language learning process step by step. KET, PET and FCE Certificate Examinations in Turkey and in international companies and government organizations, as is true in many universities around the world are also accepted. All examinations of the University of Cambridge are equivalent to the Common European Framework of Reference criteria.

Knowing that foreign language learning is the most important requirement for the opening of our children to the world, GÜLERÇİN COLLEGE Cambridge English Exams Competent Center cooperated with British Side to give students the opportunity to participate in these exams and to evaluate their language levels on an international platform. Private Gülerçin College hosted the Cambridge examinations held on 11.05.2019 with great interest. It is very proud to host the exams held in Çerkezköy for the second time and to be able to provide opportunities for students to present their language skills. We would like to thank all the foreign language teachers who have been working for the exam all year round, all the students who took the exam and all the valuable parents who did not spare their support during the process.