Hoş Geldiniz | 25 Şubat 2024 Pazar

PROFESÖR OĞUZ ÖZYARAL İLE KEYİFLİ BİR KARİYER GÜNÜ

07 Mayıs 2019 Salı 14:01:57 ÖS 802 kez okundu.

Sağlık, insan yaşamının sürdürülmesinde, yaşam kalitesinin yükseltilmesinde ve korunmasında özel bir öneme sahiptir. Sağlığın korunması ve geliştirilmesi kişinin öncelikle kendi sağlığına sahip çıkması ve sağlık bilincini geliştirmesi ile mümkün olduğu unutulmamalıdır.
Beslenme; sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarlarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli yapılması gereken bir davranıştır. Bu nedenle insan beslenme eylemini yaparken bilinçli ve dengeli yapmalıdır. Özel Çerkezköy Gülerçin Kolejinin Kariyer Günü kapsamında 07.05.2019 Salı günü düzenlediği Kariyer Günü Etkinliğinin konuğu, İstanbul Rumeli Üniversitesi kurucu üyesi, Farmasötik Mikrobiyoloji Profesörü Sayın Prof. Dr. Oğuz Özyaral oldu.
Konuğumuzdan bahsedecek olursak;  Prof. Dr. Oğuz Özyaral, son dönemlerde özellikle televizyon ekranlarında canlı yayınlara katılarak isminden söz ettirmiştir. Prof. Dr. Oğuz Özyaral, Halk Sağlığı Uzmanı olarak tanınmaktadır.  İstanbul, 22 Temmuz 1956 doğumlu Prof. Dr. Oğuz Özyaral lisans eğitimini 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde 1988 yılında “İşletme İktisadı İhtisası” yapmıştır.
Mikrobiyoloji yüksek lisansını 1989 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda tamamlamış ve Hollanda Kraliyet Akademileri CBS Enstitüsü tarafından yüksek başarı ile onurlandırılmıştır.
İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi ve Organizasyonu Bölümünde Hastane ve Sağlık Kuruluşları Yönetimi’nde yüksek lisans ve aynı yıl İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda ise doktora çalışmalarını tamamlamış ve “Farmasötik Mikrobiyoloji Doktoru” unvanını almıştır.
YÖK tarafından 2012 Nisan ayında “Genel Mikrobiyoloji” alanında üniversite doçentliğine ve 11.10.2017 tarihinde profesörlüğe yükseltilmiştir. Ulusal ve Uluslararası platformlarda yayımlanan 278 bilimsel çalışma ve makalesi, 16 adet kitapta bölüm ve 1 adet İngilizce, 3 adet Türkçe basılı kitabı bulunmaktadır. Sektörel ve akademik olarak çalışma alanları Mikrobiyoloji, Epidemiyoloji, Çevre Sağlığı, İş ve İşçi Sağlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği, İş Hijyeni, Eğitim ve İletişim Becerileri, Sağlık Politikaları ile Hastane ve Sağlık Kurumlarında Yönetsel Çalışmalar ve Halk Sağlığı konuları üzerinedir. Yapılan çalışmalarına toplam 97 atıf verilmiştir. Bugüne kadar Sağlık Yönetimi ve İş Sağlığı ve Güvenliği alanlarında 15 tanesi tezli olmak üzere toplamda 191 adet yüksek lisans ve 1 doktora çalışması yaptırmıştır.
Üniversitelerde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında 30 farklı ders vermiştir. Türkiye’de Eczacılık alanında Eczacılık ve Halk Sağlığı’nın kurucudur. Üniversite Öğrenci Dekanlığı, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürlüğü, MYO Müdürlüğü, Sağlık Bilimleri Yüksekokul Müdürlüğü, Eczacılık Fakültesi Farmasötik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı ile Halk Sağlığı Anabilim Dalı başkanlıkları gibi idari görevlerde de bulunan Prof. Dr. Oğuz Özyaral, İstanbul Rumeli Üniversitesi’nin kurucu öğretim üyesi ve senato üyesidir. Ayrıca Silivri Kent Konseyi Başkanı görevini yürütmektedir. Hâlâ İstanbul Rumeli Üniversitesi’nde görev yapmaktadır.
Neşeli ve eğlenceli bir kariyer günü yapıldı. Prof. Dr. Oğuz Özyaral’ın neşesi bütün etkinliğe renk kattı. Öğrencilerimiz söyleşinin ardından sorular sorarak aydınlandılar. Öğrencilerimizin kişisel gelişimini en az akademik başarıları kadar çok önemseyen Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji, Kariyer Günü kapsamında Prof. Dr. Oğuz Özyaral’ı öğrencileri ile buluşturarak öğrencilerinin kişisel gelişimine büyük katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda gerçekleşen Kariyer Günü ile öğrencilerimiz mutlu saatler yaşadılar.
MEB 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde; Özel okullar ile resmî okullar arasındaki sosyal dayanışma ve bütünleşmeyi artırmak için ortak proje ve platformlar oluşturarak Yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesine yönelik özel ve resmî eğitim kurumları arasında karşılıklı iş birliklerin desteklenmesi hedefleri doğrultusunda “HAMİ Projesi” uygulanmaya başlandı. Bu proje kapsamında okulumuzun kardeş okulu olan Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Anadolu Lisesi öğrencileri de yaptığımız Kariyer Günü etkinliğimize katıldı.
Kariyer Günü etkinliğimizde emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ