Hoş Geldiniz | 12 Nisan 2024 Cuma

OKULUMUZDA 10 KASIM HÜZNÜ

10 Kasım 2017 Cuma 09:00:27 ÖÖ 1247 kez okundu.

10 Kasım Cuma günü Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, cesur ve ulu önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79’uncu yıl dönümünde saygıyla andık. Anma törenimiz saat 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşuyla ve ardından da Müzik Öğretmenimiz Gülben KIYCIOĞLU eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından programımız okul müdürümüz Sayın Ömer KÜRKLÜ’nün günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.
Konuşmanın hemen ardından öğrencilerimiz şiirlerini okudular. Şiirlerin ardından “Buruk Sonbahar” adlı  gösterimiz başladı. Burada Ulu Önder Atatürk’ün doğumundan itibaren yaşananlar canlandırıldı. Gösterimiz Zeybek ve Vals performansları ile hareketlendirildi. “Buruk Sonbahar”ın ardından müzik öğretmenimiz Gülben KIYCIOĞLU’nun yönetimindeki okul koromuz özenle seçilmiş parçaları seslendirdiler. Koro gösterisinin ardından öğrencilerimizin halkla ve öğrencilerle yaptıkları röportaj izlenerek anma törenimiz son buldu.
Buruk Sonbahar gösterisinde yer alan 5A, 5C, 7C sınıfı öğrencileri, Lise 9 ve 10. Sınıf  öğrencileri, okul koromuzda yer alan 5 ve 6. Sınıf öğrencilerimize bu anlamlı günün duygusunu en iyi şekilde bizlere yaşattıkları için teşekkür ederiz.

Ata’mızı saygıyla ve özlemle anıyoruz…
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ