Hoş Geldiniz | 12 Nisan 2024 Cuma

CAMBRIGDE SINAVINDA BAŞARINI ADRESİ DEĞİŞMEDİ!

19 Temmuz 2017 Çarşamba 11:53:01 ÖÖ 1691 kez okundu.

Gülerçin Koleji öğrencilerinden 27.05.2017 tarihli Cambridge sınavına yoğun bir ilgi oldu. Dönem içinde sistemli bir şekilde, sınava yönelik çalışmalar yapan öğrencilerimiz çok güzel başarılar elde ettiler.
Uluslararası geçerliliği olan, 130 farklı ülkede 2700 merkez tarafından uygulanan, 3 milyonun üzerinde öğrencinin girdiği, Cambridge Üniversitesi’nin yapmış olduğu sınavlar Dünya’da geçerliliği olan sınavlardır. Bu sertifikalardan birini alan öğrenci, dünyanın herhangi bir eğitim kurumunda veya mesleki alanlarda İngilizce seviyesini belgeleyebilmektedir. Cambridge Sınavları’nın tamamı, yabancı dil öğretiminde esas olan; okuma(reading), yazma (writing), dinleme (listening) ve konuşma (speaking) gibi dört temel beceriyi ölçmektedir. 27.05.2017 tarihli Cambridge sınavına Gülerçin Koleji öğrencilerinin de yoğun ilgisi oldu. 2016-2017 eğitim- öğretim yılı boyunca sistemli bir şekilde, sınava yönelik çalışmalar yapan öğrencilerimiz  oldukça güzel başarılar elde ettiler.
Preliminary English Test ‘ine giren 7/C sınıfı öğrencimiz  Aybüke DUMAN sınavını geçebilmiştir. 9A sınıfından Ümmügül ÜNLÜ öğrencimiz yüksek başarı ile sınavını geçebilmiştir. Öğrencilerimiz bir üst seviye olan FCE seviyesinden sınava girebilme hakkını elde etmişlerdir.
Key English Test ‘ine giren 7. Sınıf öğrencilerimiz ; Uras ERTEKİN yüksek akademik başarı ile, İlayda BAŞARAN, Arda ASLAN, Emirhan BİLGİÇ yüksek başarı göstererek,  Arda Yağız AK ve Amine Aybüke GÖZLER de sınavlarını başarıyla geçerek bir üst seviye olan PET seviyesinden sınava girebilme hakkını elde etmişlerdir.
Young Learners Sınavları’na giren öğrencilerimiz, sınavdan geçti ya da kaldı şeklinde bir değerlendirmeye tabi tutulmamaktadır. Her öğrencinin okuma yazma, dinleme ve konuşma aşamalarının her birinden bayraklar/kalkanlar (shields) toplaması gerekmektedir. Okuma-yazma (reading-writing) birinci bölüm, dinleme (listening) ikinci bölüm, konuşma (speking) üçüncü bölüm olmak üzere her bölümde 5, toplamda 15 şilt üzerinden öğrenciler değerlendirilmektedir.
Flyers  sınava giren öğrencilerimiz ; Soner Ege EROĞLU 12 kalkan, Yiğit Alp ŞENTÜRK  ve Berk KURŞUNLU 13 kalkan, Mine USLU, Ayberk KARAGÖZ , Mehmet KARAGÖZ 11 kalkan, Eren EKŞİ 10 kalkan, Aras ATLITÜRK ise 15 kalkan alarak bir sonraki Cambridge Testine girmeye hazırlanabilirler
Movers  sınavına giren öğrencilerimiz; İlker BEDİR 14 kalkan, Elvan Cemre FAZLIOĞLU ve Eren CERAN 12 kalkan, Hira ÖLKER 13 kalkan, Ayberk Dengiz GÖRE , Selin İLMEN, Barış BAYKAL  ve  Naz Kırmızıgül 11 kalkan, Irmak BERK 10 kalkan alarak bir sonraki Cambridge Testine girmeye hazırlanabilirler.
Starters sınavına giren öğrencilerimiz ;Kerem YAKIN, Fatma Işık ÖZDEMİRBAŞ 14 kalkan, Derin Ecrin TUNÇ, Esin KOLUAÇIK ve Seray Gökçe KAVAKLI 13 kalkan, Zümran KARABAŞ 12 kalkan,  Ahmet Hakan GÜNGÖR 11 kalkan ve Ahmet Suphi ÇİÇEK 10 kalkan alarak bir sonraki Cambridge Testine girmeye hazırlanabilirler.
Bu sınavlar 800 yıllık bir geçmişi ve uluslararası geçerliliği olan Cambridge Üniversitesi tarafından 1858 yılından beri yani 156 yıldır adayların dili nasıl kullanabildiğini değerlendirmekte ve bunu uluslararası belgelemektedir. Yurt dışında eğitim, çalışma vb. nedenlerle oturma hakkı talep edenlerin vize başvurularında kabul edilen onaylı sertifikalardır.  Bu sertifikalardan herhangi birini alan bir öğrenci dünyanın herhangi bir okulunda İngilizce seviyesini belgeleyebilmektedir. Cambridge Üniversitesi tarafından uygulanan bu sınav ile ülkemizde veya yurt dışında İngilizce‘nin gerekli olduğu eğitim programlarına devam edecek öğrencilerimiz sertifikalarını İngilizce hazırlık yılından muafiyetlerinde kullanabildikleri için bu sınava önem veriyoruz. Bu sınavlardan alınan puanlar YÖK ve ÖSYM tarafından da kabul edilmektedir. www.osym.gov.tr adresinde yabancı dil sınavları eş değerlilik tablosunda mevcuttur.
Bu güzel başarıları elde etmek için çalıştığımız süre boyunca öğretmen ve öğrencilerini sürekli destekleyen idari kadromuza, öğrencilerin en iyi şekilde öğrenebilmeleri için çabalayan İngilizce öğretmenlerimize,  çocuklarının başarısı için sürekli öğretmenleriyle iletişim içinde olarak, onları destekleyerek güzel sonuçlar alınması için uğraşan değerli velilerimize sonsuz teşekkürler.


ÖZEL GÜLERÇİN EĞİTİM KURUMLARI
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ