Hoş Geldiniz | 15 Nisan 2024 Pazartesi

USTA KALEM ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU

12 Ocak 2017 Perşembe 06:12:08 ÖÖ 1370 kez okundu.

Okulumuzda 02.01.2017-06.01.2017 tarihleri arasında çocuk edebiyatının önde gelen usta kalemlerinden Erdal ÇAKICIOĞLU’nun açılan kitap standı büyük ilgi gördü. Gülerçinde Çocuk Edebiyatı Günleri kapsamında 06 Ocak 2017 Cuma günü ise usta kalem Erdal ÇAKICIOĞLU okulumuzda söyleşi ve imza günü düzenledi. Bu imza günü aracılığıyla öğrencilerimiz usta yazar ile tanışma fırsatı buldu.
İmza gününde öğrencilerimiz aldıkları kitapları yazarımıza büyük bir mutluluk ve heyecanla imzalattılar. Daha sonra usta kalem Erdal ÇAKICIOĞLU, öğrencilerimizle söyleşi yaptı. Söyleşi sırasında usta kalem öğrencileri hem eğlendirdi hem de onlara okuma sevgisi aşıladı. Hoş dakikaların geçirildiği söyleşinin ardından hatıra fotoğrafı çekilerek etkinliğimiz son buldu.
Amacımız öğrencilerimize kitap okuma sevgisi aşılamak, öğrencilerimizin kitaplara karşı ilgisini arttırmak ve kitap okumalarını sağlayarak hayal ve yorum gücünü arttırmaktır. Aynı zamanda öğrencilerimizle okudukları kitapların yazarını tanıştırarak onları ileride hatırlayacakları güzel bir anı sahibi yapmaktır.
Usta kalem Erdal ÇAKICIOĞLU, çocuk yaşında yazmaya başladı. Karakız adlı öyküsünün " Öykü " dergisinde yayınlanmasıyla, edebiyat dünyasına adım attı. Birçok dergi ve gazetede öyküleri yayımlandı. Antalya Altın Portakal Öykü Yarışması’nda “Tandır”, Türkiye Çocuk Dergisi’nin öykü yarışmasında da “Kitaplarını ve Sevgisini Bıraktı” adlı öyküleriyle birinci oldu…
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ