Hoş Geldiniz | 15 Nisan 2024 Pazartesi

İTÜ PROFESÖRÜ İLE KARİYER GÜNÜ

19 Aralık 2016 Pazartesi 12:19:24 ÖS 1632 kez okundu.

2016-2017 Eğitim -Öğretim yılında düzenlenen “Gülerçinde Kariyer Günleri “etkinliğimizin 19.12.2016 tarihli etkinlikteki konuğu İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi profesörlerinden Sayın Prof.Dr. Ayşegül Tanık ile öğrencilerimiz okulumuzda buluştular. Gülerçin Koleji olarak bu kariyer günümüzün amacı:
Gerçek bilgi ve önerilerle öğrencileri gelecekleri ile ilgili motive etmek, Kimya mühendisliği ve Çevre mühendisliği mesleğini öğrencilerimize tanıtmak, öğrencilerimizi ülkemizdeki kimya uygulamaları ve çevre koruma etkinlikleri hakkında bilinçlendirmek ve öğrencilerimize bu birimlerde yer almak için hangi aşamalardan geçmek gerektiğini öğretmektir. Aynı zamanda var olan çevre koruma bilincini ve doğa sevgisini arttırmaktır.
“Gülerçinde Kariyer Günler”i  etkinliğimiz İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi profesörlerinden Sayın Prof.Dr. Ayşegül Tanık’ın öz geçmişini öğrencilerle paylaşmasıyla başlamıştır. Dahas sonra Sayın Prof.Dr. Ayşegül Tanık ile öğrencilerimiz arasında söyleşi başlamıştır.
Öğrencilerimiz İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi profesörlerinden Sayın Prof.Dr. Ayşegül Tanık ile hoşça vakit geçirdi. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen kariyer günü etkinliğimizde, öğrencilerimiz Prof.Dr. Ayşegül Tanık’a soru sormuşlar aldıkları cevaplarla aydınlanmışlardır.  
İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi profesörlerinden Sayın Prof.Dr. Ayşegül Tanık, öğrencilerimize bugünlere nasıl geldiğini, hangi aşamalardan geçtiğini ve başarısının sırlarını Kimya mühendisliği ve Çevre mühendisliği meslekleriyle ilgili bilgiler vermiştir. Aynı zamanda yaşadığı ve tecrübe edindiği bazı olaylar hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmiştir. Prof.Dr. Ayşegül Tanık, öğrencilerimize doğa ve çevre sevgisini aşılayan konuşmalarla onların sevgisini kazandı. Okul olarak kariyer günlerindeki amacımız, öğrencilerimizin meslek seçimleri ve doğru karar vermelerine yardım etmektir. Bu hedefimize böylece ulaşmaya çalıştık. 
Gülerçin’de Kariyer Günlerinin bu etkinlinin İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi profesörlerinden Sayın Prof.Dr. Ayşegül Tanık’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir sonraki kariyer günlerimizde görüşmek üzere.
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ