Hoş Geldiniz | 23 Temmuz 2024 Salı

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

28 Ekim 2016 Cuma 16:59:52 ÖS 1714 kez okundu.

Cumhuriyetimizin kuruluşunu coşkuyla kutladık. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere devletimiz ve bağımsızlığımız için seve seve canını veren aziz şehitlerimizi andık. Bu şanlı güne yakışır bir kutlama yaptık.  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk ve  Cumhuriyetin kurulmasında emeği geçen tüm şehitlerimizin anısına bir dakikalık  saygı duruşu ve ardından da Müzik Öğretmenimiz Gülben Kıycıoğlu eşliğinde  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Ardından okul müdürümüz Sayın Ömer Kürklü tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Daha sonra okulumuz 2/A sınıfı öğrencilerinden  Alkım SEZER ''Cumhuriyet''  adlı şiiri , 2/B Naz KORKMAZ ‘’29 Ekim’’ adlı şiiri, 4/A sınıfından Fatma Işık ÖZDEMİRBAŞ ‘’çocukların Ata’ya sözü’’ adlı metni okudu. Programımız 15 Temmuz Şehitleri anma video gösterimi ile devam etti.
Daha sonra ilçe genelinde Milli Eğitim tarafından düzenlenen ilkokullar arası resim      yarışmalarında ve okul genelinde ortaokul ve lise bölümlerine yapılan 29 Ekim konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren 4/A sınıfından  Duru Duman,7/C  sınıfından Aybüke Duman ve  9/A sınıfından Ümmügül Ünlü’ye Okul Müdürümüz Sayın Ömer Kürklü tarafından madalyaları verildi.
Programımız AYBÜKE DUMAN”CUMHURİYET’E GİDEN YOL” Ve ÜMMÜGÜL ÜNLÜ’ Nün ‘’ Seni Anladım Cumhuriyet’’ İsimli Metinlerin Ve 5/A Sınıfından Berk ALTAY’ ve 6/B sınıfından Beren Çalımbey’in  ‘’Cumhuriyet’’ Şiirini Okunmasıyla Devam Etti.
Şiirlerin ardından 4/A sınıfımızın halk oyunları gösterimi sergilendi. Daha sonra  okulumuz    Anadolu Lisesi öğrencileri, hazırlamış olduğu oratoryo gösterisini sundu.
Programımızın devamında müzik öğretmenimiz Gülben KIYCIOĞLU’nun yönetiminde okul koromuz eşsiz gösterilerini sundu.
Cumhuriyet Bayramı kutlama programımız, kutlama etkinliğimize katılan herkese teşekkür edilerek son bulmuştur. Törende emeği geçen tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz. NİCE 93. yıllara    CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ