Hoş Geldiniz | 17 Haziran 2024 Pazartesi

USTA KALEMLE SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ

22 Ekim 2016 Cumartesi 07:28:45 ÖÖ 1362 kez okundu.

Okulumuzda 21.10.2016 Cuma günü çocuk edebiyatının önde gelen usta kalemlerinden Süleyman Bulut söyleşi ve imza günü düzenledi. Önce öğrencilerimizle usta kalem arasında söyleşi yapıldı. Söyleşi usta kalem Süleyman Bulut’un yazarlığa nasıl başladığı ve hayat hikâyesini anlatmasıyla başladı.

 Söyleşi esnasında öğrencilerimiz de Süleyman Bulut’a sorular sorup cevaplar aldılar. Eğlenceli ve hoş bir muhabbet havasında geçen söyleşimizin ardından usta kalem Süleyman Bulut, öğrencilerimizin hafta boyunca kurulan kitap standından aldıkları kitapları imzaladı. Bu imza günü vesilesiyle öğrencilerimiz usta yazar ile tanışma fırsatı buldu. 

Amacımız öğrencilerimize kitap okuma sevgisi aşılamak, öğrencilerimizin kitaplara karşı ilgisini arttırmak ve kitap okumalarını sağlayarak hayal ve yorum gücünü arttırmaktır. Aynı zamanda öğrencilerimizle okudukları kitapların yazarını tanıştırarak onları ileride hatırlayacakları güzel bir anı sahibi yapmaktır. Bu doğrultuda yapılan etkinliklerle amaçlarımıza ulaştık.

Usta kalem Süleyman Bulut, çocuk edebiyatçısıdır. 1954 yılında Beyşehir­ Tolca Köyü’nde doğdu. İstanbul Üniversitesi, iktisat Fakültesi’ni bitirdi. Tiyatroyla ilgilendi. Radyonun çeşitli programları için oyunlar, metinler, televizyon için masallar yazdı. Küçümen Karcık ve Aloş adlı çocuk oyunlarıyla Milliyet Sanat Dergisi’nin Çocuk Oyunu Yarışması’nda (1976) başarı ödülü aldı. Aynı yıl Dost adlı oyunuyla Hürriyet gazetesinin düzenlediği Muhsin Ertuğrul Oyun Yarışması’nda başarı ödülü aldı. Sarıtay, Kar Tanesi, Oklu Kirpi ile Konaklı Kaplumbağa, Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler bazı önemli çocuk kitaplarıdır. 

Gülerçinde çocuk edebiyatı günleri devam edecek…

 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ