Hoş Geldiniz | 25 Şubat 2024 Pazar

12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE ŞAİR MEHMET AKİF ERSOY KONULU RESİM YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ İREM SILA AKBULUT ÖDÜLÜNÜ ALDI.

18 Mart 2019 Pazartesi 13:03:22 ÖS 722 kez okundu.

İstiklal Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilişinin 98. yıl dönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 83. yıl dönümü münasebetiyle Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinde program düzenlendi. Programa Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekilleri Sayın İlhami Özcan Aygun, Sayın Enez Kaplan, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Alb. Sayın Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Başsavcı Sayın Güngör Karakoç, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Mümin Şahin, Süleymanpaşa Kaymakamı Sayın Arslan Yurt, İl Jandarma Komutanı Sayın Albay Şahin Karakaş, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan Ulusan, İlçe müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Program  Valimiz Sayın Aziz Yıldırım ve Protokol Üyeleri tarafından Mehmet Akif Ersoy konulu Fotoğraf ve Kitap Sergisi’nin açılmasıyla başladı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Namık Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker’in “Mehmet Akif Ersoy’un Teknolojiye Bakışı” konulu konuşmasıyla devam etti.  Daha sonra Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin hazırlayıp sunduğu oratoryo sergilendi.

Program, ilimiz genelindeki okullarda “12 Mart İstiklal Marşı’mızın Kabulü ve Milletin Adamı Mehmet Akif Ersoy” konulu “Resim, Şiir, Kompozisyon Yarışması” ile İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmasında” dereceye giren öğrencilere, Vali Aziz Yıldırım ve Protokol Üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Özel Gülerçin Anadolu Lisesi 9. Sınıf Öğrencimiz İlimiz Genelinde 3.lük Derecesi İle Ödülünü  Tekirdağ Milletvekilimiz Sayın İlhami Özcan Aygun’den aldı.
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ