Hoş Geldiniz | 10 Temmuz 2020 Cuma

KARİYER GÜNÜMÜZÜN KONUĞU: GÜLDEM ŞAHAN

10 Ocak 2020 Cuma 15:17:57 ÖS 117 kez okundu.

Edebiyat; iletişimde hayat köprüsüdür ve bu köprüden bütün insanlık bilerek ya da bilmeyerek geçecektir.Edebiyat dediğimiz, aklın sesli ya da sessiz dile gelmesi ve kâğıda bir parçasının düşmesidir. Hiç kuşkusuz edebiyat olmasaydı, insanın pek çok yani gizli, örtük kalacak, tutkularımız, hayallerimiz ortaya çıkmayacaktı. Edebiyat, insanların birbirlerini daha iyi anlamalarının yolu, kültürlerin birlikteliğinin vazgeçilmez köprüsüdür. Edebiyata ve edebiyatçıya büyük değer veren ilklerin ve enlerin okulu Özel Çerkezköy Gülerçin Kolejinin Kariyer Günü kapsamında 09.01.2020 Perşembe günkü konuğu Türk Edebiyatının Usta Kalemi Yazar Güldem Şahan oldu. 
Yazarımızın çocukluğu ve gençliği doğum yeri olan Erzurum’da geçti. Atatürk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra İngilizce öğretmeni olarak lise ve kolejlerde çalıştı. Son görev yeri olan Yeditepe Üniversitesinden 2019 yılında ayrılarak öğretmenlik hayatını sonlandırdı. Bundan sonra yazmaya daha çok zaman ayıracağını söyleyen yazar, yetişkin ve çocuk edebiyatı alanlarında birçok edebiyat ödülüne sahip. Yazarın ayrıca silahların çocukları vurmadığı bir dünya hayaliyle yazdığı, “Savaş ve Çocuk” temalı bir üçlemesi var: Martı ve Savaş, Topun İki Rengi, Kuzey Yıldızı.  Güldem Şahan’ın eserleri Türk edebiyatı geleneği içerisinde önemli bir yer tutmaktadır.
Öğrencilerimizin kişisel gelişimini en az akademik başarıları kadar çok önemseyen Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji Kariyer Günü kapsamında usta yazar Güldem Şahan’ı öğrencileri ile buluşturarak öğrencilerinin kişisel gelişimine büyük katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda gerçekleşen Kariyer ve İmza Günü ile öğrencilerimiz mutlu saatler yaşadılar.

DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Cengiz Topel Cad. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ