Hoş Geldiniz | 25 Mayıs 2024 Cumartesi

ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ENERJİ KONULU PANEL

07 Nisan 2016 Perşembe 13:53:02 ÖS 1312 kez okundu.

Okulumuz Anadolu Lisesi 10/A sınıfı öğrencileri, “Enerji ve Enerji Tasarrufu” konulu panel düzenledi. Bu panelin başkanlığını 10/A sınıfından Sena Nur Şen üstlendi. Panele konuşmacı olarak 10/A sınıfı öğrencileri Sude Tezeroğulları, Tunahan Tarak,  Aslı Arala ve Uğur Koç katıldı. Konuşmacı öğrenciler, enerjiyi, enerji türlerini ve enerji tasarrufu hakkında hem bilgi verdiler hem de tartıştılar.
Konuşmacılardan Aslı Arala, enerjinin ne olduğunu ve enerjinin nasıl elde edildiğini anlattı. Sude Tezeroğulları, yenilenebilir enerji kaynakları hakkında konuşmasını gerçekleştirdi. Tunahan Tarak,  yenilenemeyen enerji kaynakları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Uğur Koç ise enerji tasarrufu hakkında ipuçları ile konuşmasını gerçekleştirdi. Dinleyici olarak ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz katıldı.
Hoş ve samimi bir ortamda geçen panelin sonucunda öğrencilerimiz enerji ve enerji tasarrufu hakkında detaylı bilgiler öğrenerek aydınlandılar. Yaşantılarına yön verecek kalıcı davranış değişikliklerine uğrayacaklarından şüphemiz yok.
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ