Hoş Geldiniz | 07 Aralık 2023 Perşembe

SARAY GARNİZON KOMUTANI İLE KARİYER GÜNÜ

07 Ocak 2016 Perşembe 14:48:58 ÖS 2420 kez okundu.

2015-2016 eğitim öğretim yılında düzenlenen “Gülerçin’de Kariyer Günleri “etkinliğimizin 07.01.2016 tarihli etkinlikteki konuğu Saray Garnizon Komutanı Kurmay Albay Sayın Nuri Taştekin ile öğrencilerimiz okulumuzda buluştular. Gülerçin Koleji olarak bu kariyer günümüzün amacı:

Gerçek bilgi ve önerilerle öğrencileri gelecekleri ile ilgili motive etmek, askerlik mesleğini öğrencilerimize tanıtmak ve Türk ordusunun hiyerarşik düzenini ve orduda yer almak için hangi aşamalardan geçmek gerektiğini ö öğrencilerimize öğretmektir. Aynı zamanda öğrencilerimizin Türk ordusuna karşı sevgisini arttırmaktır.
Gülerçin’de Kariyer Günleri adlı etkinliğimiz Saray Garnizon Komutanı Kurmay Albay Sayın Nuri Taştekin’in öz geçmişini öğrencilerle paylaşmasıyla başlamıştır. Daha sonra Saray Garnizon Komutanı Kurmay Albay Sayın Nuri Taştekin ile öğrencilerimiz arasında söyleşi başlamıştır.
Öğrencilerimiz Saray Garnizon Komutanı Kurmay Albay Sayın Nuri Taştekin ile hoşça vakit geçirdi. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen kariyer günü etkinliğimizde, öğrencilerimiz Saray Garnizon Komutanımız Sayın Nuri Taştekin soru sormuşlar ve garnizon komutanımızdan aldıkları cevaplarla aydınlanmışlardır.
Saray Garnizon Komutanı Kurmay Albay Sayın Nuri Taştekin, öğrencilerimize bugünlere nasıl geldiğini, hangi aşamalardan geçtiğini ve başarısının sırlarını ve askerlik mesleğiyle ilgili bilgiler vermiştir. Aynı zamanda yaşadığı ve tecrübe edindiği bazı olaylar hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmiştir. Garnizon komutanımız, öğrencilerimizdeki Türk ordusu sevgisini aşılayan konuşmalarla onların sevgisini kazandı. Okul olarak kariyer günlerindeki amacımız, öğrencilerimizin meslek seçimleri ve doğru karar vermelerine yardım etmektir. Bu hedefimize böylece ulaşmaya çalıştık.
Gülerçin’de Kariyer Günlerinin bu etkinlinin konuğu Saray Garnizon Komutanı Kurmay Albay Sayın Nuri Taştekin’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir sonraki kariyer günlerimizde görüşmek üzere.

 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ