Hoş Geldiniz | 07 Ekim 2022 Cuma

GÜLERÇİN’DE MESLEK TANITIM GÜNÜ KONUĞUMUZ: TNK. KD. BNB. ERHAN ÖZSOY

29 Aralık 2015 Salı 13:58:54 ÖS 2026 kez okundu.

10 Aralık 1976 tarihinde Samsun’da doğan, ilk ve orta öğrenimini Samsun’da tamamlayan Kuleli Askeri Lisesi’ni bitirerek Kara Harp Okulundaki dört yıllık eğitiminin ardından Beykent Üniversitesinde Uluslararası ilişkiler yüksek lisans yapan Tnk. Kd. Bnb. Erhan ÖZSOY Meslek Tanıtım Günü konuğumuz oldu. Anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizin katıldığı tanıtım gününde Tnk. Kd. Bnb. Erhan ÖZSOY ilk olarak kendi hayatını anlattı. Mesleğini tanıtmak adına Kara Kuvvetlerinden bahseden Sn. ÖZSOY, öğrencilerimizin ilgisini çekecek bir video ile Kara Kuvvetlerini tanıttı. Kendi okuduğu okul olan Kuleli Asker Lisesi’nin tanıtımını da video ile yapan Erhan Özsoy akabinde öğrencilerimizle sohbete başladı. Bu keyifli sohbette hayat hikayesi, mesleğine karar verişi, aldığı eğitimler ve subay olmak için gerekenler yer aldı. Erhan Özsoy soru cevap kısmında öğrencilerimize sürpriz yaparak en güzel soruları soran öğrencilerimize hatıra kalacak anahtarlıklar hediye etti. ‘Asker olmak için hangi eğitimleri aldınız?’ sorusunu soran 1-A sınıfından Efe Sarp KAYA’ya, ‘Bu meslek hangi becerileri gerektiriyor?’ sorusunu soran 2-A sınıfından Yağmur Emine BAHTİYAR’a , ‘Bu mesleği yaparken hangi zorlukları yaşadınız?’ sorusunu soran 3-A sınıfından Fatma Işık ÖZDEMİRBAŞ’a, ‘Bu mesleği seçmek size hangi özellikleri kattı?’ sorusunu soran 4-A sınıfından Ataberk Gürbüz’e hediyelerini verdi.
Öğrencilerin sorularına detaylı bir şekilde cevap veren Erhan ÖZSOY bu etkinlikte yer almaktan keyif aldığını iletirken öğrencilerimizin de keyif aldıkları ilgiyle dinlemelerinden belli oluyordu.
Tnk. Kd. Bnb. Erhan ÖZSOY, bu davet için teşekkür ederken öğrencilerimize de başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı. Okul Müdürümüz Sayın Tuğba ZENGİNAL da kendisine katılımından dolayı teşekkür ederken, katılım belgesi ve çiçek takdimi ile etkinlik sonlandırıldı.


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Cengiz Topel Cad. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ