Hoş Geldiniz | 19 Mayıs 2024 Pazar

TEKİRDAĞ İL BİRİNCİMİZ ÖDÜLÜNÜ ALDI

11 Aralık 2015 Cuma 14:00:25 ÖS 1601 kez okundu.

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen  “İnsan Hakları” konulu kompozisyon yarışmasında “İnsan Evrenseldir ” kompozisyonu ile katılarak il birincisi olan Anadolu Lisesi 10/A sınıfı öğrencimiz Yasemin Kasnak, Tekirdağ’da düzenlenen törenle ödülünü aldı.  Öğrencimiz ödülünü, törene katılan Tekirdağ Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Büyükçelik’ten aldı.
Böylelikle öğrencilerimizin insan hakları konusunda ne kadar hassas olduklarını gördük. Kurum olarak akademik başarının yanında öğrencilerimize olumlu kişilik kazandırmak ilkemizdir. Öğrencimizin kompozisyonunda geçen şu paragrafı bizlere olumlu kişilikli öğrenciler yetiştirdiğimizi göstermektedir :  “Irk, ten, dil, din ve cinsiyet ayrımı yapmadan başkalarının hak ve özgürlüklerine saygı duyarak yaşamalıyız. Bugün Anadolu coğrafyasında doğmayabilirdik. Afrika’da dünyaya gelmiş olabilirdik. Ten rengimiz siyah, ırkımız Afrikalı, dinimiz Hristiyan olabilirdi. Fakat bugün Anadolu coğrafyasında doğduk. Ten rengimiz beyaz, ırkımız Türk, dinimiz İslam oldu. Afrikalı olmayı yahut Türk olmayı; Anadolu’da doğmayı ya da Afrika’da doğmayı biz mi seçtik? Yaratan nasıl dünyaya getirirse öyle yaşamak zorundayız. O halde bütün insanlara saygı duymalıyız.”
Tekirdağ il birincisi olan öğrencimiz Yasemin Kasnak’ı ve Edebiyat öğretmenimiz İsmail Hıdıroğlu’nu ve tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ