Hoş Geldiniz | 25 Mayıs 2024 Cumartesi

ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN TARİHİ SEMPOZYUM

28 Kasım 2015 Cumartesi 06:42:58 ÖÖ 2054 kez okundu.

Okulumuz Anadolu Lisesi 9/A sınıfı öğrencileri, “Balkan Türklerinin Göçü” konulu sempozyum düzenledi. Bu sempozyumun başkanlığını 9/A sınıfından Ömer Tuğra Ergene üstlendi. Sempozyuma konuşmacı olarak 9/A sınıfı öğrencileri Nurselin Kasnak, Nilay Özcan, Rabia Ebru Yılmazer ve Ece Çolak katıldı. Konuşmacı öğrenciler, Balkan Türklerinin geleneklerini, yaşayışlarını, gördükleri zulmü ve göçlerini anlattılar.
Konuşmacılardan Ece Çolak Balkan Türklerinin yaşayışı, toplumsal hayatı ve gelenekleri hakkında konuşmasını yaptı. Nurselin Kasnak, Bulgaristan’da Türk azınlığına ve Balkan Türklerine uygulanan asimile çalışımlarını anlattı. Ebru Yılmazer, Bulgaristan’dan göç etme politikası ve yapılan göçler hakkında konuşmasını gerçekleştirdi. Nilay Özcan,  Balkan Türklerinin cumhuriyet sonrası yaptığı göçler hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Dinleyici olarak ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz katıldı.
Hoş ve samimi bir ortamda geçen sempozyum sonucunda öğrencilerimiz Balkan Türklerinin başından geçen göç olayının detaylarını öğrendiler. Tarihimiz içinde yaşanmış bu önemli olay hakkında kalıcı bilgi sahibi oldular. Etkinlik fotoğraflarının çekiminde bizlere destek sağlayan Fotoğrafçılık Kulübü öğrencimiz Bekir Gider’e teşekkür ederiz.


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ