Hoş Geldiniz | 29 Eylül 2023 Cuma

OKUL ÖNCESİ ŞENLİĞİMİZİ DOLU DOLU KUTLADIK.

03 Haziran 2015 Çarşamba 13:34:57 ÖS 2262 kez okundu.

“Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı böyle mutlu ve heyecanlı bir şekilde görmek bizleri de mutlu ediyor. Burada okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Okul öncesi eğitime verilen önem günden güne artmaktadır.

Çünkü eğitim küçükken başlar. Atalarımızın bir sözü var; ‘Ağaç yaş iken eğilir’ bir başka Atasözü ise ‘Yedisinde ne ise yetmişinde odur’ der. Atalarımız ne demişse doğru söylemiş. Bir çocuğun 4 yaşına kadar kişiliğinin yüzde 70’i, 7 yaşına kadar da yüzde 90’ı oluşuyor. Bu durum artık bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek.
Okul öncesinin öneminin anlaşılması için okulumuzda bir hafta boyunca şenlik programı oluşturduk. Pankartlarımızla okul bahçesine çıkarak şenliğimizi başlattık. Balon patlatma, el baskıları, sinema ve yüz boyama etkinliği, kukla gösterisi, boyama şenliği, Maskeli balo, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur spor etkinliği, piknik ve kardeş okulumuz için biriktirdiğimiz oyuncak kampanyası gibi etkinlikler yaptık Böylelikle okulöncesi farkındalığı oluşturmak adına amacımıza ulaştık. Dolu dolu ve eğlenceli vakit geçirdik.
‘’Eğitim bir gömlek ise okul öncesi iliklenen ilk düğmedir.’’

 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ