Hoş Geldiniz | 29 Kasım 2023 Çarşamba

ÖĞRENCİLERİMİZDEN MUHTEŞEM BİR KIŞ KONSERİ

21 Ocak 2015 Çarşamba 07:31:27 ÖÖ 3130 kez okundu.

Gülerçin Koleji’nin bir klasiği olan “Kış Konseri” etkinliğimiz okulumuzda gerçekleştirilmiştir. Müzik, insanın ruhunu dinlendiren çok önemli bir kaynaktır. Bazen çok yorgun olduğumuzda sakin bir müzik bizi dinlendirirken, bazen de neşeli bir müzik içimizin coşmasına neden olur.  “Müzik bir yaşam felsefesidir.” anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde coşku dolu dakikalar yaşandı. Öğrencilerimizin bizlere sunduğu müthiş müzik ziyafetiyle ruhumuz huzur buldu. Gönüllerimizin huzur bulduğu, ruhumuzun dinlendiği bu güzel konserimiz,  şanda Begüm Altıntaş, piyanoda Gülben Kıycıoğlu eşliğinde ‘’Gözleri Aşka Gülen’’ adlı şarkının seslendirilmesi ile başladı.
Ardından 3-B sınıfı öğrencilerinden Ömer Akın Oflazca sola piyanosunu sergiledi.
Daha sonra şanda Bilge Dündar ve Piyanoda Müzik Öğretmenimiz Gülben Kıycıoğlu tarafından, 60 yılların en popüler grubu olan sanatsal ve ticari başarılarıyla tarihte büyük üne kavuşan, modadan müziğe kadar geniş yelpazede insanları kendine hayran bırakan ‘’The Beatles ‘’grubunun ‘’Yesterday ‘’ şarkısını seslendirildi.
İlkem Eylül Uygun “Striana Vals” eserini solo piyanosunda sergiledi. Solonun ardından Efe Anıl Öztürk ve Piyanoda Müzik öğretmenimiz Gülben Kıycıoğlunu “ Yalgızam Yalgız” eserini seslendirdi.
Şanda Semanur Bulut Piyona da İlkem Eylül Uygun, kemanda Elif Sayın ,Türk sinemasının melodram filmlerinde sayısız kere fon müziği olarak kullanılmış, beste ve güftesi  Mehmet Bürün'e ait olan eşşiz şarkıyı seslendirdi.
Ardından öğrencimiz Serkan Tolga Çangal bizleri “Yugoslav ezgileri” ile uzak diyarlara götürdü. Daha sonra öğrencilerimiz, gelmiş geçmiş en güzel, en unutulmaz dizilerden olan “Süper Babanın “ muhteşem müziğini bizlere dinlettiler.
Ümmügül Ünlü’nün sola piyanosunu sergilemesinden sonra şanda Bilge Dündar, Azra Bıltır, yan flüt Deniz Yıldız Eroğlu ve piyano da Gülben Kıycıoğlu eşliğinde, sözü Hüsnü Arkan’a ait olan “Düşler Sokağı “ şarkısı seslendirildi.
Öğrencilerimizden Kaan Akbulut’un sola piyanosunu sunmasının ardından da Asmin Su Bingöl ve Ümmügül Ünlü, Erzurumlu bir delikanlının, Kıpçak beyinin  sarışın kızına olan âşkı için yazılan  “Sarı Gelin” adlı türküyü seslendirdi.
Piyanoda İlkem Eylül Uygun, kemanda Elif Sayın, vokal Begüm Altıntaş ve Simanur Ceylan’dan şiirimiz adlı eser seslendirildi.  Ardından Damla Ağuş , anonim eserlerimizden olan ve halkımızın benimsemiş olduğu ” Yağmur Yağar Taş Üstüne” şarkısını seslendirdi.
Trabzon yöresine ait” Ben Seni Sevdiğimi” türküsü şan da Defne Nadirler, piyanoda Elif Azra Kum tarafından seslendirildi. Ardından  Begüm Altıntaş ve Gülben Kıycıoğlu’nun enstrümanlarından “Amour “şarkısı seslendirildi.
Daha sonra şanda Aycan Sarı, piyano da Gülben Kıycıoğlu eşliğinde “Deniz ve Mehtap “şarkısı seslendirildi.
Makamı Acem Kürdi , usulü Semai, Bestekarı Muallim  İsmail Hakkı’nın ünlü şarkısı Fikrimin İnce Gülü’nü şanda Eylül Sevim, piyanoda Gülben Kıycıoğlu seslendirdi. Devamında şanda Nil Canbaş, yan flüt Deniz Yıldız Eroğlu ve piyano da Gülben Kıycıoğlu tarafından  “Çember” şarkısı çalındı.
Ardından makamı Nihavend, usulü Semai, Güfte Teoman Alpay ‘a ait olan “Mavi Gözlü Sarışın Kız “ şarkısını şan da Zeynep Tan, piyano da Gülben Kıycıoğlu  seslendirdi.
Konserimizin sonunda, Çerkezköy’den Ankara’ya kadar seslerini duyuran, Gülerçin Kolejini temsil eden  gurur kaynağımız “Gülerçin Koleji Korosu” sahne aldı.
Kış konseri etkinliğimiz bu şekilde son bulurken, bizlerde hayatın stresinden uzaklaşarak ruhumuzu dinlendirmiş olduk.
2014-2015 “Kış Konseri”  etkinliğimizde emeği geçen, başta Müzik öğretmenimiz Gülben Kıycıoğlu’na ve bütün öğrencilerimize teşekkür ederiz.


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ