Hoş Geldiniz | 15 Nisan 2024 Pazartesi

BİLGİLER YARIŞTI

10 Aralık 2018 Pazartesi 13:32:55 ÖS 1536 kez okundu.

Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokullar arası bilgi yarışması, ilçemizde bilgi paylaşımının yaygınlaştırılması, öğrencilerin teşvik edilmesi, öğrencilere yarışma kültürünün kazandırılması ve öğrencilerin sınavlara hazırlanmasına yardımcı olmak amacıyla; 6 Aralık tarihinde ön eleme 10 Aralık tarihinde Büyük Final olarak Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji tarafından düzenlenmiştir. Final karşılaşmasının 10.12.2018 tarihinde gerçekleştiği yarışmada Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokul öğrencilerin birlikte hareket etme, zamanı verimli şekilde kullanma ve karar verme becerilerini sınamalarına olanak verecek biçimde hazırlanmıştır. Her biri 4 asil 1 yedek kişiden oluşan takımların yarıştığı yarışmada öğrenciler kıyasıya ter döküp bilgilerini yarıştırdılar. Öğrenci seçimi ilgili okul müdürlüklerine bırakılan bilgi yarışmasında yarışmacı öğrenciler aynı sınıfın aynı şubesinden olabileceği gibi farklı şubelerinden ve farklı sınıf kademelerinden de seçilebileceklerdi.( 5-6-7-8. sınıflar arasından).  Yapılacak olan Ortaokullar arası bilgi yarışmasına Özel Gülerçin Ortaokulu katılmamıştır. Özel Çerkezköy Gülerçin Ortaokulu tarafından düzenlenmiş olan Ortaokullar arası bilgi yarışması eleme usulüne göre yapılmıştır. Özel Çerkezköy Gülerçin Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleşen yarışma da organizasyonu Özel Çerkezköy Gülerçin Ortaokulu Müdürlüğü gerçekleştirmiştir.
Alfabetik sıraya göre yerleştirilen okullar kura çekimi ile gruplara ayrıldılar. Bilgi yarışmamızın tüm turlarını okulumuz öğretmenlerinden oluşan jürimiz, Simay ESEN  (Türkçe Bölüm Başkanı), Mehmet Melih ÖZDEN (Fen Bölüm Başkanı), Çiğdem ERDAĞ (Yabancı Diller Bölüm Başkanı), Huriye Selcen OSMANOĞLU (Matematik Bölüm Başkanı), Saadet BARITÇI (Sosyal Bilgiler Bölüm Başkanı) ve Zeynep Özay (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni) değerlendirdi. Her grupta birinci olan okullardan: Birinci Gruptan Nurullah Narin Ortaokulu ,İkinci Gruptan 75. Yıl Ortaokulu, Üçüncü Gruptan Metin Seçkin Ortaokulu final grubuna kalmaya hak kazandılar. Yarışmada “Türkçe”, “Matematik”, “Sosyal Bilgiler”, “Fen ve Teknoloji” , ”İngilizce” “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Genel Kültür olmak üzere toplam 7 kategoriden soru sorulan öğrencilere her dersten 4, Genel Kültürden 6 soru toplamda ise 30 adet soru soruldu. Kıyasıya yarışan okullar final karşılaşmasında branş sorularının yanında Genel Kültür soruları ile de karşı karşıya geldiler. Yarışmada çıkan sorular 5,6,7.8, sınıf Milli Eğitim müfredata uygun olarak sorulacak bunun yanı sıra sorular açık uçlu olarak sorulmuş, çoktan seçmeli sorulara yer verilmemiştir.

Kıyasıya geçen, öğrencilerin epey ter döktükleri yarışma sonucunda ipi göğüsleyen takım 17 soruya doğru yanıt vererek 170 puan alan Metin Seçkin Ortaokulu olmuştur. İkinci olan Nurullah Narin Ortaokulu 140 puan almıştır. Üçüncü olan 75.Yıl Ortaokulu 90 puan almıştır.

Birinci olan Metin Seçkin Ortaokulunun tüm yarışmacılarına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Yılmaz Oğur madalyalarını ve birincilik ödülü olan çeyrek altınlarını vermiştir.. İkinci olan Nurullah Narin Ortaokulunun tüm yarışmacılarına madalyalarını ve ikincilik ödülünü Kurucumuz Sayın Sait Bülent Gülerçin vermiştir.. Üçüncü olan 75. Yıl Ortaokulunun madalyalarını ve üçüncülük ödülünü Okul Müdürümüz Ömer Kürklü vermiştir. Yarışmada emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Gülerçin Eğitim Kurumları.
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ