Hoş Geldiniz | 19 Mayıs 2024 Pazar

GÜLERÇİN KOLEJİNDE ŞENLİK VAR…

17 Mayıs 2019 Cuma 14:43:41 ÖS 2267 kez okundu.

Gülerçin Kolejinde “Geleneksel Kulüp Şenlikleri” öğrencilerin ortak bir amaç uğruna bir arada olmalarını ve bir arada hareket etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Öğrencilerin iş birliği içinde olmaları durumunda neler başarabileceklerini görebilecekleri en doğru yer kulüp çalışmalarıdır. Kulüpler; Birlik oldukları durumda birçok iş başarabilmenin, dayanışma ve yardımlaşma içinde olmanın önemini öğretir. Özel Çerkezköy Gülerçin Kolejinin sosyal kulüpleri bu yıl da farkını ortaya koydu. Bir yıldır süren emeklerini ve bu emeklerden ortaya çıkan somut ürünleri ortaya koyan öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de emeklerinin meyvelerini almanın haklı sevincini yaşadılar. İki gün süren kulüp şenliklerinde 13.05.2019 Pazartesi günü Türkçe Tiyatro Kulübü, Bilişim ve İnternet Kulübü, Proje Kulübü, Çalgı Topluluğu Kulübü, El Sanatları Kulübü, Gazetecilik Kulübü, Dergi Kulübü ve Dijital Medya ve Fotoğrafçılık Kulübü bir yıl boyunca yaptıklarını sergilediler. Kolejimizin Anadolu Lisesi Esin Burhan GÜLERÇİN Konferans salonu giriş lobisinde açılan Gazetecilik Kulübü, Dergi Kulübü ve El Sanatları Kulübü ürünlerinin sergisini açarak büyük beğeni topladı. Ardından kolejimiz konferans salonunda kolejimizin diğer sosyal kulüpleri ürünlerini ortaya koydu. Proje Kulübümüz bir yıl boyunca yaptıkları çalışmaları tanıtan slayt gösterisi ile ilgileri üzerinde toplamayı başararak büyük takdir gördü. Ardından Bilişim Kulübümüz tasarladıkları programları slayt eşliğinde tanıttılar. Çalgı Topluluğu Kulübü öğrenciler ile müzik şöleni yaptılar.
 Kulüp Şenliklerimizin ikinci günü yani 14.05.2019 Salı günü Model Uçak Kulübü, Organik Tarım Kulübümüz, Lise Müzik Kulübü ve İngilizce Tiyatro kulübümüzün gösterileri ile devam etti. Organik Tarım Kulübü öğrencilerinin hazırladığı sunu gösterisi ile öğrencilerimizin bütün bir yıl içindeki faaliyetleri ortaya konuldu. Ortaokul Kulüp Şenliklerinin ilgi odağı olan Tiyatro Kulübü iki farklı skeç ile karşımıza çıktı. İzleyenlerden oldukça etkileyen Lise Müzik Kulübü performansları ile herkesi etkiledi. Lise ve Ortaokul Model Uçak Kulübümüz de yıl boyunca yapmış olduklarını ürünleri sergilediler .
16.05.2018 tarihinde Gülerçin Koleji ilkokul öğrenci ve danışman öğretmenlerinin büyük bir emek harcayarak ürünlerini ortaya koyma becerilerini sergileme fırsatı buldukları kulüp şenlikleri bu yıl da coşkuyla kutlandı. Programımız okul müdürü Ömer KÜRKLÜ ’nün açılış konuşması ile başladı. Daha sonra 4. Sınıf öğrencilerimiz danışman öğretmenimiz Abdullah COŞKUN önderliğinde hazırlamış oldukları halk oyunları gösterilerini sergilediler. Ardından Canan Er ve Seyde BATUR’un danışmanlığını yaptığı ‘Kendin Yap / Hobi ‘ kulübünün birbirinden güzel çalışmalarının yer aldığı slayt gösterisi izleyenlerimizle paylaşılırken, kurulan sergilerinin ziyaret edilebileceğinin bilgisi de verildi. Daha sonra Cansu AKÜZÜM ve Ayla YILMAZ’ın danışmanlığını yaptıkları Tiyatro Kulübü ; ‘Öğretmenlik Kutsaldır’ isimli tiyatrolarıyla , sahnede yerlerini aldılar. Ardından Serhan SERİNOĞLU önderliğinde Bilişim Kulübü öğrencilerinin birbirinden yaratıcı çalışmalarının yer aldığı slayt gösterisi izleyenlerle paylaşıldı. Gülben KIYICIOĞLU önderliğinde Müzik Kulübü öğrencileri seslendirdikleri ve aynı zamanda çeşitli enstrümanlarla çaldıkları güzel şarkılarıyla izleyenlerimizin kulaklarının pasını sildi.Gizem ESİN ve Sinem DÜNDAR önderliğinde Zeka Kulübü’nün yaratıcı oyunları ve çeşitli zeka oyunları oynadıkları kıyasıya mücadeleyi gözler önüne seren kareler slayt gösterisiyle sahnelendi. Bayram TAN gözetiminde  Deney Kulübü öğrencileri sıra dışı ve ilginç deneyleriyle izleyenlerin tüm dikkatini üzerlerine topladı ve son olarak Caner KIYICIOĞLU’nun Resim Kulübü öğrencilerimizin çalışmaları izlendi ve yapılan çalışmalar sergi gösterisiyle sunuldu. Programımız izleyenlerin büyük beğenisi sonucunda salonun doldurduğu alkış sesleri ile sona erdi.
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ