Hoş Geldiniz | 07 Ekim 2022 Cuma

TİYATRO KULÜBÜMÜZ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

20 Ekim 2017 Cuma 12:32:44 ÖS 1071 kez okundu.

Tiyatro sanatın tümü gibi bir okuldur.Eğitir , geliştirir insanı ; dünyasının sınırlarını genişletir.Kulübümüzün amacı öğrencilerin kendilerini oyun, drama ve tiyatro yoluyla ifade ederek sosyalleşmelerini ve yeteneklerini geliştirmelerini ve sanatı üreten bireyler olmalarını sağlamaktır. Kulüp bünyesindeki herkes değişik düzeylerde sorumluluk alır. Öğrencilerimiz her hafta düzenli olarak aldıkları tiyatro eğitimiyle,  bedenlerini ve seslerini kullanma becerilerini geliştirecekler, rol oynamayı, taklit etmeyi, jest ve mimiklerini kullanmayı, yaratıcılıklarını geliştirmeyi, dans etmeyi, doğru ve etkili bir şekilde konuşmayı öğreneceklerdir.
Okulumuz bünyesinde kulübümüzde yer alan ,Eylül Ada Günay,Duru Durukan,Doruk Özkan,Ayşe Defne Kulak,Asya Nur Kılıç,Rabia Sude Kızılkaya,Zeynep Uçan,Asrın Tanem Algur,Ayşe Naz Tabala,Cemre Çalıklarda  İsimli öğrencilerimizle monolog çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.Ezberlenen metinleri sunarken jest ve mimik, vurgu ve tonlama, sahne duruşu çalışmalarımızı da devam ettiriyoruz.
Kulübümüzün amacı öğrencilerin kendilerini oyun, drama ve tiyatro yoluyla ifade ederek sosyalleşmelerini ve yeteneklerini geliştirmelerini ve sanatı üreten bireyler olmalarını sağlamaktır. Kulüp bünyesindeki herkes değişik düzeylerde sorumluluk alır.

Öğrencilerimiz her hafta düzenli olarak aldıkları tiyatro eğitimiyle,  bedenlerini ve seslerini kullanma becerilerini geliştirecekler, rol oynamayı, taklit etmeyi, jest ve mimiklerini kullanmayı, yaratıcılıklarını geliştirmeyi, dans etmeyi, doğru ve etkili bir şekilde konuşmayı öğreneceklerdir.
TİYATROSUZ BİR YAŞAM , YAŞAMSIZ BİR TİYATRO OLMAZ DİYORUZ VE TÜM KULÜPLERİMİZE BAŞARI DOLU ÇALIŞMALAR DİLİYORUZ…
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Cengiz Topel Cad. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ