Hoş Geldiniz | 19 Mayıs 2024 Pazar

BİLGİ YARIŞMASINDA ÜÇÜNCÜ TUR HEYECANI

08 Aralık 2017 Cuma 13:47:30 ÖS 2304 kez okundu.

Organizasyonunu Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokulları kapsayan bilgi yarışmamızın üçüncü turu 08.12.2017 Cuma günü yapıldı. Bilgi yarışmamızda “Türkçe”, “Matematik”, “Sosyal Bilgiler”, “Fen ve Teknoloji” , ”İngilizce” “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi” olmak üzere toplam 6 dersten soru soruldu. Yarışmacılara her dersten 5, toplamda 30 adet soru cevaplandırdı. Yarışmada çıkan sorular 5,6,7.8, sınıf Milli Eğitim müfredata uygun ve açık uçlu soru şeklinde soruldu. Çoktan seçmeli sorulara yarışmamızda yer verilmedi. Yarışmada matematik soruları için 75 saniye, diğer bölüm soruları için 60 saniye süre verildi.

Bilgi yarışmamızın üçüncü turunda yarışan okullar ve öğrencileri şöyle oluştu:
TEPE ORTAOKULU, YAREN ATALAY 8.SINIF, EFNA TÖRNİK 8.SINIF, İSMAİL ARDA ERGENE 7.SINIF, İMRAN TİKDAĞ 6.SINIF YEDEK: GÖKTÜRK ÖNAL 7.SINIF.
125.YIL ORTAOKULU, SILA TUNÇ 8.SINIF, BUSE YILMAZ 8.SINIF, HÜMEYRA TEKİN 7.SINIF, SERKAN ESER 8.SINIF YEDEK: ELİN BİLİBER 7.SINIF.
MEVLANA ORTAOKULU, FATMA ŞAHİN 6.SINIF, IRMAK ARAS 8.SINIF, BEYZA AKPINAR 8.SINIF, BERFİN İLAYDA BOZKURT 8.SINIF, YEDEK: MELİSA İŞLER 8.SINIF.
RAİF DİNÇKÖK ORTAOKULU, ONURCAN BAŞEZEN 8.SINIF, ELVİN ACAR 8.SINIF, ŞEYMANUR ADANIR 8.SINIF, BURCU ÖZTORUN 8.SINIF YEDEK: ZEYNEP KARABAĞ 8.SINIF.
Bilgi yarışmamızın ikinci turunda oldğu gibi yarışmamızın üçüncü turunu da okulumuz öğretmenlerinden oluşan jürimiz, Simay ESEN  (Türkçe Bölüm Başkanı), Mehmet Melih ÖZDEN (Fen Bölüm Başkanı), Çiğdem ERDAĞ (Yabancı Diller Bölüm Başkanı), Gözde EROL (Matematik Öğretmeni), Saadet BARITÇI (Sosyal Bilgiler Öğretmeni) ve Tuğba ÇAĞLAYAN (Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni) değerlendirdi.

Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Din Kültürü ve Sosyal Bilgiler dersinden oluşan yarışmamızda  Tepe Ortaokulu 120  puan , 125.yıl  Ortaokulu 140  puan, Mevlana  Ortaokulu 120 puan ve Raif Dinçkök Ortaokulu ise 110 puan almıştır.
Her biri 4 asil 1 yedek kişiden oluşan takımların yarıştığı yarışmada öğrenciler kıyasıya ter döküp bilgilerini yarıştırdılar. Bilgi yarışmasına katılan ortaokullarımızın takımları bilgilerini kıyasıya yarıştırdı. Zaman zaman zorlanan öğrenciler çekişmeli bir bilgi yarışına girdiler. Bilgi yarışmasında bilgi kadar dikkatinde önemini kavradılar. Heyecan dolu anların ardından jüri sonuçları açıkladı. Bilgi yarışmasının üçüncü turunun kazananı 140 puanla 125.yıl Ortaokulu oldu. 125.yıl Ortaokulu tebrik ederiz. Katılımından dolayı herkese teşekkür eder başarılarının devamını dileriz.
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ