Hoş Geldiniz | 15 Nisan 2024 Pazartesi

ÇERKEZKÖY CUMHURİYET BAŞSAVCISI İLE KARİYER GÜNÜ

31 Mart 2016 Perşembe 13:35:38 ÖS 1568 kez okundu.

2015-2016 eğitim öğretim yılında düzenlenen “Gülerçin’de Kariyer Günleri “etkinliğimizin 31.03.2016 tarihli etkinlikteki konuğu Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hacı Ünal ile öğrencilerimiz okulumuzda buluştular. Gülerçin Koleji olarak bu kariyer günümüzün amacı:
Gerçek bilgi ve önerilerle öğrencileri gelecekleri ile ilgili motive etmek, avukatlık, savcılık, hâkimlik mesleğini öğrencilerimize tanıtmak, öğrencilerimizi ülkemizde adaleti sağlayan birimler hakkında bilinçlendirmek ve öğrencilerimize bu birimlerde yer almak için hangi aşamalardan geçmek gerektiğini öğretmektir. Aynı zamanda öğrencilerimizin Türkiye Cumhuriyeti’nde var olan adalet bilincini aşılamak ve adalete karşı saygı ve sevgisini arttırmaktır.
Gülerçin’de Kariyer Günleri adlı etkinliğimiz Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hacı Ünal’ın öz geçmişini öğrencilerle paylaşmasıyla başlamıştır. Daha sonra Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hacı Ünal ile öğrencilerimiz arasında söyleşi başlamıştır.
Öğrencilerimiz Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hacı Ünal ile hoşça vakit geçirdi. Samimi bir ortamda gerçekleştirilen kariyer günü etkinliğimizde, öğrencilerimiz Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hacı Ünal soru sormuşlar ve başsavcımızdan aldıkları cevaplarla aydınlanmışlardır. 
Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hacı Ünal, öğrencilerimize bugünlere nasıl geldiğini, hangi aşamalardan geçtiğini ve başarısının sırlarını ve avukatlık, savcılık ve hâkimlik mesleğiyle ilgili bilgiler vermiştir. Aynı zamanda yaşadığı ve tecrübe edindiği bazı olaylar hakkında öğrencilerimizi bilgilendirmiştir. Başsavcımız öğrencilerimize adalet sevgisini ve saygısını aşılayan konuşmalarla onların sevgisini kazandı. Okul olarak kariyer günlerindeki amacımız, öğrencilerimizin meslek seçimleri ve doğru karar vermelerine yardım etmektir. Bu hedefimize böylece ulaşmaya çalıştık. 
Gülerçin’de Kariyer Günlerinin bu etkinlinin konuğu Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Hacı Ünal’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bir sonraki kariyer günlerimizde görüşmek üzere.
 


DİĞER HABERLER
İŞLEMLER ID
Gülerçin Koleji Logo
Gülerçin Koleji Logo
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Özel Çerkezköy Gülerçin Eğitim Kurumları

Türkiyenin En Başarılı Eğitim Veren Kurumu - Özel Çerkezköy Gülerçin Koleji


Adres: İstasyon Mah. Çisem Sok. Tepe Emlak Konutları Karşısı Özel Okul Mevkii No:1 Çerkezköy / TEKİRDAĞ